Co robimy

Prowadzimy działania naukowe (badawcze) i upowszechniające w dziedzinach, które są nam bliskie. Przede wszystkim badamy język polski i upowszechniamy wiedzę o nim oraz o polskiej i światowej kulturze. Prowadzimy też badania nad głosem i wspieramy rozwój czytelnictwa. Łączymy wiedzę humanistyczną i psychologiczno-społeczną, tak by rzetelnie wykonywać swoją pracę.

Jak działamy

Kierujemy działania do Polaków mieszkających w kraju i za granicą oraz do obcokrajowców zainteresowanych polską kulturą.
Prowadzimy i inspirujemy badania naukowe, organizujemy konferencje, przygotowujemy opinie i ekspertyzy. Służymy administracji i biznesowi, organizując szkolenia. Inicjujemy i prowadzimy działalność edukacyjną skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Władze

Prezesem fundacji jest dr Agata Hącia.

Statut Fundacji PRO.PL - pobierz plik PDF